Zimowe sporty ekstremalne – znasz już wszystkie?

Powoli zbliża się zima, czyli najlepszy czas dla miłośników białego szaleństwa. Tutaj przedstawimy Ci kilka najbardziej niebezpiecznych sportów zimowych. Co prawda dostarczają nam dużej dawki adrenaliny, ale niosą ze sobą także ogromne zagrożenie. 

Oto najbardziej ekstremalne sporty zimowe:

Freeride

Jest to jazda na nartach bez ograniczeń po dziewiczych ścieżkach. Podczas uprawiania tego typu sportu narciarze czują dziką wolność i ogromną adrenalinę, bo tak naprawdę nie wiedzą na czym wylądują, czy na miękkim śniegu, czy na skale przykrytej cienką warstwą białego puchu. Ten sport jest naprawdę niebezpieczny. Zanim zdecydujemy się na jego uprawianie, musimy wiedzieć jakie może mieć konsekwencje. Na taki zjazd musimy być w pełni przygotowani, niezbędny jest zestaw lawinowy oraz osoba, która będzie nam towarzyszyć. Oprócz tego trzeba zabrać ze sobą wiele innych, niezbędnych rzeczy. Ostatnio ten rodzaj sportu stał się modny w Livigno.

freerider

Heliskiing

To również jazda po nie określonych szlakach, na które transportuje nas helikopter. Tutaj niezbędny jest alpejski przewodnik posiadający specjalną licencję. Długość zjazdów zależy od panujących warunków atmosferycznych.

Skiaplinizm

Czyli połączenie ekstremalnej wspinaczki górskiej z równie niebezpiecznym zjazdem. Do uprawiania tego rodzaju sportu niezbędne jest ogromne narciarskie i wspinaczkowe doświadczenie oraz specjalny sprzęt, tutaj nie może zabraknąć specjalnych nart, wiązań i butów. Osoby decydujące się na taką wyprawę muszą mieć nerwy ze stali.

Snowkiting

Czyli prawie kitesurfing, tylko że zamiast wody mamy śnieg lub lód. Tutaj potrzeba dużo otwartej przestrzeni, oraz wiatru, który będzie dmuchał w nasz latawiec. W trakcie takiego surfowania po śniegu, można osiągnąć prędkość nawet 100 kilometrów na godzinę. Tutaj również trzeb mieć bardzo dobre umiejętności, dużo siły i mocne nerwy.

narty

Przedstawione powyżej formy sportu to nie zabawa. Od sportowców wymagają dużego doświadczenia i ogromnych umiejętności. Zabierając się za tego typu sport zawsze musimy być bardzo dobrze przygotowani pod względem technicznym oraz fizycznym. Oprócz tego musimy być świadomi zagrożeń jakie idą w parze z powyższymi sportami ekstremalnymi. To nie jest zabawa, trzeba znać swoje możliwości i podejść z pokorą do potęgi gór.

Skomentuj ten post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *