Jak wybrać męskie zjazdowe narty?

Zakup nart to ważny element zarówno dla mniej, jak i bardziej doświadczonych narciarzy, warto, więc dowiedzieć się co nieco na ten temat i wybrać jak najlepsze narty dla siebie.

Touring/Backcountry/Skitour

Są typowymi nartami do uprawiania turystyki górskiej. Sprawdzają się zarówno do marszu w wysokim śniegu, wspinaczki z nartami na plecach oraz zjazdów po ośnieżonych stokach. Ich charakterystyczną cechą jest niska waga – deski ważą niewiele powyżej pół kilograma, dość wysoki promień skrętu – 20 m, a nawet więcej oraz niezbyt głębokie talkowanie.

źródło: pixabay.com

Jeżeli decydujemy się na narty zjazdowe, możemy pomyśleć o zakupie używanych modeli. Zdarza się, że możemy je kupić już za 200 – 400 zł, pamiętajmy jednak aby nie były one bardzo „zużyte”, warto kupić takie po dwóch, trzech sezonach, aby posłużyły nam one przez parę kolejnych wyjazdów w góry. Zwrócicie także uwagę na stan powłoki zewnętrznej oraz stan ślizgów i krawędzi. Zniszczone ślizgi i zeszlifowane krawędzie są najczęściej spotykanymi wadami w sprzęcie, jaki wyprzedawany jest przez wypożyczalnie. Jeżeli narty są bardzo wyeksploatowane, nie jesteśmy ich w stanie odpowiednio przygotować do jazdy, a co za tym idzie, nie będą spełniały swojej funkcji, na stoku.

Jeżeli zdecydujemy kupić się nowy sprzęt, powinniśmy przygotować się na duży wydatek. Promocyjne ceny zaczynają się od 400 zł – zazwyczaj są to narty z poprzedniego sezonu. Niestety jednak za dobry i znany sprzęt możemy zapłacić od 1000 do 3000 zł, natomiast ci bardziej wymagający, którzy w swoim życiu zjeździli nie jedną deskę oraz mają ogromne umiejętności i uwielbiają adrenalinę, za swój sprzęt mogą zapłacić od 2000 do około 4000 złotych.

Skomentuj ten post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *