Trasy narciarskie – jaką wybrać

Wielu narciarzy ma problem z wyborem odpowiedniej dla siebie trasy narciarskiej. Jaką trasę wybrać by nie stała nam się krzywda? Wszystko zależy od naszych umiejętności i stopnia zaawansowania jazdy nartach.

c

Jeśli dopiero rozpoczynamy przygodę na stoku, najlepiej wybrać sobie trasę tak zwaną zieloną, czyli bardzo łatwą. Nie rzucajmy się od razu na „ głęboką wodę” i nie wybierajmy trasy średniej, jeśli nasze umiejętności narciarskie nie są zbyt dobrze wyćwiczone i jazda na nartach nie idzie nam zbyt dobrze, ponieważ to może skończyć się dla nas bardzo tragicznie.

Natomiast jeśli jazda na nartach, nie jest już nam straszna, nie odczuwamy jakiegokolwiek lęku i strachu, czujemy się bardziej pewnie na nartach niż wcześniej, możemy spróbować sił na trasie łatwej, czyli tzw. trasie niebieskiej. Jednak należy nadal pamiętać o ostrożności, gdyż nawet najlepszym zdarzają się upadki. Musimy pamiętać też, że to są początki i wszystko jest możliwe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jeśli trasy, na których jeździliśmy, nie sprawiały nam problemów i śmigaliśmy na nich swobodnie, bez większych kontuzji i innych wypadków, śmiało możemy wybrać się na kolejną trasę o wyższym stopniu trudności, mowa tu o trasie czerwonej czyli trudnej.

Kiedy wybrać trasę bardzo trudną czyli czarną? Tę trasę powinniśmy wybrać wtedy, kiedy jesteśmy już porządnie obeznani na stoku i w jeździe na nartach. Ta trasa przeznaczona jest dla osób wysportowanych, które mają do czynienia z nartami od dłuższego czasu i są wprawieni w tym sporcie na tyle, żeby poradzić sobie w tym stopniu trudności.

Skomentuj ten post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *