Studenckie wyjazdy na narty – Lista rzeczy przydatnych na nartach.

Jadąc na narty w góry z paczką przyjaciół, oprócz dobrego humoru, musicie wziąć ze sobą jeszcze wiele innych rzeczy. Tutaj przypomnę Wam o czym nie możecie zapomnieć.

narty

– Narty
Jeżeli nie wypożyczacie nart, macie własne, to nie możecie o nich zapomnieć. Przed wyjazdem musicie je odpowiednio przygotować aby świetnie sprawdzały się na stoku. Jeżeli jedziecie samochodem, zadbajcie o odpowiedni bagażnik na dach. Pamiętajcie o tym, że nart nie można przewozić wewnątrz samochodu, bo jest to bardzo niebezpieczne i w niektórych krajach zakazane.

– Kask i gogle.
Te dwie rzeczy są również ważne na wszystkich stokach. Dzięki kaskowi i goglom zapewnicie sobie bezpieczeństwo. Upadki już nie będą tak groźne oraz nic nie wpadnie Wam w oko, no chyba że ładny kolega bądź koleżanka 🙂
Teraz kaski są w modzie i mają różne bajery, na przykład można już kupić kask, który ma wbudowane słuchawki i na stoku, podczas jazdy słuchać swojej ulubionej muzyki.

kask

– Wygodne i ciepłe ubrania.
Na stoku, jak wiadomo nie jest zbyt gorąco, dlatego trzeba się odpowiednio ubrać. Odpowiednio to znaczy ciepło ale bez przesady, należy się ubrać tak aby się nie spocić. Kurtki i spodnie nie powinny być zbyt dopasowane ani ciasne. Tutaj ważna jest swoboda ruchów, nic nie może nas ograniczać.

– Ubrania na imprezę.
Po nartach, wieczorem kiedy już wszyscy wracają ze stoku, można wziąć prysznic, przebrać się w ładne ciuszki i iść na dyskotekę.

– Maści na stłuczenia.
Na stoku zawsze może zdarzyć się upadek, nawet gdy jesteśmy wyśmienitymi narciarzami zawsze ktoś może w nas wjechać i nieszczęście gotowe. Po takim upadku nie ma szans żeby nic nie bolało. Lepiej zabrać ze sobą jakąś maść na stłuczenia.

Oprócz tych podstawowych rzeczy, nie można zapomnieć o zabraniu dobrego humoru i chęci do szusowania po stokach. Najważniejsze jest to by dobrze się bawić i stosować się do wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Skomentuj ten post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *