Stacja narciarska Val di Fiemme

Val di Fiemme jest nazywany przedsionkiem Dolomitów, ponieważ zaczynają się tu charakterystyczne, monumentalne dla tego rejonu góry. Miejscowość ta ciągnie się 35km wzdłuż linii łączącej Val di Fassa na północnym wschodzie z Val di Cembra na południowym zachodzie. Dolinę otacza łańcuch gór Lagorsi, Pale di San Martino, Latemar oraz Corno Nero. Jest to idealne miejsce dla wybornych narciarzy, jak i tych, którzy jeszcze nie znają magii białego szaleństwa. Jest to nie tylko królestwo nart ale i lasów.

a

Dużym atutem są oferty dla narciarza biegowego czyli centra – Centri del fondo: Lago di Tesero, miejsce zawodów Pucharu Świata oraz Passo Lavazé, gdzie trasy biegowe docierają aż do lasów u stóp szczytów Corno Bianco i Corno Nero. Nie można też zapomnieć o pętlach mitycznego maratonu „Marcialonga”, rozciągających się wzdłuż rzeki Avisio.

W dolinie działa „Nordic Ski Club”, inicjatywa, która łączy hotele i rezydencje w celu zapewnienia biegaczom narciarskim kompleksowej usługi: pomieszczeń do woskowania nart, przechowalni sprzętu narciarskiego, materiałów informacyjnych dotyczących możliwości uprawiania biegów w Dolinie, a nawet odpowiedniego menu oraz karty, dzięki której można skorzystać ze zniżek na wiele usług.
Działają tu również dwa Ski passy : Dolomity Superski pass, który obejmuje największą siatkę tras i wyciągów oraz regionalny ski pass : Val di Fiemme – Obereggen.

b

Trasy narciarskie usytuowane są na wysokościach od 860 do 2450 metrów. Dolina łącznie oferuje 46 wyciągów i 105km tras. W tym 38km łatwych, 30km średnich oraz 14km trudnych. Kursują również bezpłatne dla narciarzy ski busy, które łączą miejscowości ze stacjami wyciągów narciarskich.

Skomentuj ten post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *