Stacja narciarska Val di Fassa

Dolina Val di Fassa położona jest w centrum Dolomitów. Mieści się w niej 8 najlepszych ośrodków narciarskich w Europie, które są ze sobą połączone tworząc wielki ośrodek narciarski z łączną sumą długości około 200km trasy zjazdowej. Są to:

a

1. Passo San Pellegrino – Col Margherita – Falcade
2. Carezza
3. Ciampedie
4. Aloch – Night slope
5. Col Rodella / Sella Campitello
6. Belvedere
7. Buffaure – Ciampac
8. Alpe Lusia – Bellamonte

Łączna długość tras wynosi 228km w tym 72km łatwych, 132km średnich, 24km trudnych. Najdłuższa trasa wynosi 11km. Narciarskie trasy biegowe łącznie wynoszą 70km długości. Są też liczne wyciągi: orczyki 24, krzesełka 45 oraz 17 gondoli.
Atrakcje oferowane przez ten ośrodek to snowpark, jazda toboganem, paralotniarstwo, funpark carvingowy, trasy narciarstwa biegowego, off-piste, snow kiting, łyżwiarstwo, nocny stok.
b
Charakterystyczna miejscowość Pozza di Fassa jest siedzibą narciarską „Ski Stadium” (centrum narciarskie), gdzie odbywają się ważne międzynarodowe zawody narciarskie w obwodzie Buffaure – Ciampac.

Mazzin z kolei to mała wypoczynkowa miejscowość, w której możesz się zrelaksować. Bardzo słynne miejscowości Campitello di Fassa i Canazei, główne punkty startu narciarskiego Col Rodella – Belvedere, połączone z obszarem zjazdowym nazywanym Sellaronda u podnóża strategicznych szlaków Pordoi, Sella i Fedaia wśród uroczych i majestatycznych gór Sassolungo, Sella a także lodowca Marmolada.

Soraga jest to urocza, spokojna i słoneczna miejscowość z panoramą na dolinę Vigo di Fassa, znajdująca się u podnóża Catinaccio, gdzie znajduje się wielki obszar narciarski Ciampedie.

Skomentuj ten post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *