Stacja narciarska Livigno

Livigno jest to jeden z najważniejszych ośrodków narciarskich w Alpach położony w nieco trudno dostępnym zakątku Lombardii pomiędzy Passo di Stelvio, a masywem Bernina. Jest znany jako „Piccolo Tibet” czyli „Mały Tybet” Włoch, ze względu na zimny i suchy klimat.

a

Ta dolina osiąga 14 km, leży między szwajcarską doliną Engadin i włoską Alta Waltellina. Ten ośrodek narciarski oferuje około 115km długości tras i 33 wyciągi w tym wyciągi: orczykowe, krzesełkowe oraz gondolowe. Do tego dochodzi 40 km tras biegowych, które doskonal nadają się do uprawiania tego typu narciarstwa ze względu na idealne ukształtowanie. W tych 40 km trasy biegowej znajduje się 10km trudnych, 25km średnich, 5km łatwych oraz pętla o długości 2km oświetlona codziennie do godziny 24:00.

Całkowity obszar narciarski wynosi 47 hektarów, znajdują się w nim również 2 snowparki. Livigno jest prawdziwą perełką wśród kurortów narciarskich.
Została ona niedawno odkryta przez narciarzy i snowboardzistów. Śnieg leży tu od początku grudnia do połowy maja. Dolina położona jest na wysokości 1800 metrów. Różnica wzniesień wynosi 1084m.

b
Jest doskonałym miejscem do nauki narciarstwa, ze względu na sporą ilość łatwych, typowo ćwiczebnych stoków. Wyciągi kursują do wysokości prawie 3000 m.n.p.m. Ilość tras zjazdowych wynosi 78. Długość tras niebieskich wynosi 40km, długość tras czerwonych 55k, a długość tras czarnych 15km. Dla osób lubiących nocne rozrywki czekają knajpki, bary i dyskoteki. Godna polecenia jest również lombardzka kuchnia.

Skomentuj ten post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *