Jaki sprzęt wybrać w góry

Wybierając się w góry, pierwszą rzeczą o której powinniśmy pamiętać, by ze sobą zabrać w góry są wygodne buty. Są przydatne i sprawdzają się w każdą pogodę. Komfort podczas wędrówki górskiej to podstawa.

a

Narty biegowe backcountry to połączenie śladówek ze ski-turami.Nie wymagają specjalnie przygotowanych tras – można poruszać się w nich zarówno w świeżym, jak i zleżałym śniegu.

Jeśli planujesz coś więcej niż tylko górskie wędrówki czyli jazdę na nartach i chcesz spróbować turystyki górskiej przydatne są biegówki. Są wąskie i miękkie, przez co zupełnie nie nadają się do chodzenia w nieubitym śniegu. Biegówki to świetny pomysł na zimową rekreację, ale wymagają specjalnie przygotowanych i utwardzonych tras.
Jako narty turystyczne i zjazdowe idealnie sprawdzają się narty ski-turowe. Narty skiturowe świetnie sprawdzają się na stromych zboczach, najlepiej trudnych i długich. Stworzone zostały do gór typu alpejskiego i w takich warunkach sprawują się najlepiej.

b

Natomiast jeśli lubisz chodzić, ale nie chcesz tracić całych sił na wygrzebywanie się z zasp doskonałym rozwiązaniem są rakiety śnieżne, które dzięki swojej konstrukcji, rakiety rozkładają ciężar twojego ciała na większą powierzchnie i nie zapadasz się w śnieg. Dużo zależy tutaj od rodzaju śniegu – rakiety świetnie sprawdzą się na śniegu zleżałym, a nawet zmrożonym.

Buty telemarkowe to specjalnie skonstruowane plastikowe skorupy umożliwiające głębokie przyklęki konieczne do wykonania skrętu z luźną piętą. Jeśli chciałbyś w takich nartach uprawiać turystykę górską, oprócz podstawowego sprzętu będziesz potrzebował także fok .

Skomentuj ten post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *