Sposoby na udany wyjazd na narty

Wyjazd na narty to spory wydatek, gdy w naszych górach sezon zmierza ku końcowi, to w górach np. we Włoszech trwa w pełni. Jak jednak wyjechać na narty i nie wydać za wiele i cieszyć się tym wyjazdem?

udany wyjazd na narty

źródło: pixabay.com

Kurort

Niektóre kurorty, choć bardzo sławne i ciekawe są bardzo drogie, czasami wystarczy, że znajdziemy nocleg kilka kilometrów od znanego kurorty, koszty noclegu są o wiele mniejsze. Gdy wybieramy się z biurem podróży, warto doradzić się konsultanta, który kurort będzie dla nas najbardziej dostępny cenowo.

Zakwaterowanie

Odpowiednie zakwaterowanie nie musi być drogie. Za nim wybierzemy hotel, warto ustalić, ile chcemy wydać na nocleg i szukać takiego, który spełni nasze najważniejsza oczekiwania, a tym samym nie sprawi, że wydamy krocie.

Zakup sprzętów na narty/snowboard

Jeżeli wyjazd na narty nie jest częstą rozrywką, jaką sobie fundujemy, zamiast kupować sprzęt potrzebny do jazdy, powinniśmy go wynajmować bądź pożyczać. W przypadku, gdy bardzo nam zależy, byśmy mieli swój sprzęt, a nie chcemy wydawać na niego krocie, powinniśmy udać się do sklepu z używanymi sprzętami do jazdy na nartach.

Jedzenie na stoku

Sam wyjazd na narty jest kosztownym wydatkiem, więc może, zamiast codziennie kosztować, lokalnego jedzenia na stoku warto zapakować swoją ulubioną kanapkę, by nieco zaoszczędzić na posiłkach, których kwoty czasami przyprawiają o zawrót głowy.

Oferty First i Last Minute

Biura podróży oferują ciekawe oferty przed sezonem i na jego końcu, warto „czaić” się na takie okazje, gdy mamy sporo czasu i na narty możemy wybrać się, kiedy chcemy.

wyjazd na narty

źródło: pixabay.com

Skipass

Kupując skipass zamiast tylko jedno, czy też dwudniowych warto wybrać skipass na dłuższy czas, jeżeli jesteśmy pewni, że przez kilka dni będziemy chcieli jeździć, tylko po danej okolicy, to możemy sporo zaoszczędzić. Gdy wybieramy się na wyjazd ze znajomymi bądź rodziną, to warto wybrać karnet grupowy – te rozwiązania też zazwyczaj są tańsze.

Skomentuj ten post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *