Monoboard – nowy sport ekstremalny

Snowboard już wszyscy znamy. Monoboard to jego odmiana. W snowboardzie mamy nogi rozstawione wzdłuż deski, dzięki czemu mamy określoną liczbę ruchów, możemy balansować ciałem, podskakiwać, natomiast w monoboard wygląda to trochę inaczej.

mountain-769332_960_720

W monoboard mamy nogi złączone. Balansowanie deską i ciałem jest dosyć ograniczone. Jest to nowy, bardzo niebezpieczny sport ekstremalny dla ludzi o silnych nerwach i mocy w nogach. Przy monoboard używamy mniej sztywnych butów narciarskich oraz krótszych, tym samym stabilniejszych kijków narciarskich. Na oblodzonych stokach, na tej desce osiągamy zawrotną prędkość. Ta dyscyplina sportowa działa w Stanach Zjednoczonych już od 2000 roku. Właśnie tam mają swoją główną siedzibę zrzeszenia The World Monoboard Community.

Tego sportu trzeba się nauczyć. Tutaj nie możemy działać instynktownie, ponieważ nikt z nas nie ma złączonych nóg przy samych kostkach od urodzenia. Ponoć ta dziedzina sportu została wymyślona przez kobiety. Nauka może trwać kilkanaście dni, a nawet dłużej. Wszystko zależy od indywidualnych zdolności danej osoby. Tutaj warto skorzystać z porad profesjonalnego instruktora, który na tym się zna i pokaże nam kiedy robimy błędy i jak ich unikać. Szybkie wyeliminowanie złych nawyków pozwoli szybciej opanować tą dziedzinę sportu. Na początku uczymy się zatrzymywać. Z tą deską nie zrobimy podskoku. Niezbędnym wyposażeniem jest specjalna deska do monoboardu z falistymi krawędziami, ochraniacze na łokcie, kolana, biodra, nadgarstki oraz kask.

Co tu dużo pisać, zobaczcie jak to wygląda:

Skomentuj ten post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *