Krem ochronny na narty – jaki wybrać

Krem na narty jest jedną z podstawowych rzeczy, o jakich powinniśmy pamiętać, wybierając się na wyjazd. Nie możemy wybrać pierwszego lepszego kremu, ponieważ może on nie zdać egzaminu.

krem ochronny na narty

źródło: pixabay.com

Krem na narty powinien

  • mieć odpowiednią konsystencje
  • być bogaty w składniki nawilżające i kojące
  • mieć odpowiedni SPF

Krem ochronny na narty jest kosmetykiem, który musi znaleźć się w naszej kosmetyczce, w przeciwnym razie możemy narazić naszą skórę na podrażnienia wywołane mrozem i wiatrem, a nawet możemy narazić naszą skórę na poparzenie słoneczne (tak dobrze czytacie – szkodliwe promiennie słoneczne mogą działać na naszą skórę nawet zimą).

Większość z nas uważa, że im krem będzie tłustszy, tym będzie lepszy, nic bardziej mylnego. Choć taki krem może stworzyć dobrą izolację, to może on także zapychać pory.

Nowoczesne kremy do ochrony są lżejsze, co nie oznacza, że gorzej chronią nas przed szkodliwymi promieniami UV. Krem na narty musi mieć filtr przeciwsłoneczny. Gdy niebo jest bezchmurne, a my zamierzamy spędzić na stoku cały dzień, to powinien on mieć 30-50 SPF, natomiast przy dużym zachmurzeniu i gdy na stoku nie będziemy długo, wystarczy ochrona 15-20 SPF.

krem ochronny narty

źródło: pixabay.com

Dla Pań poleca się kremy, które nie tylko będą chronić, ale także m.in. zamaskują drobne niedoskonałości, mówimy tu o kremach CC, czy też BB.

Wybierając krem na narty, musimy kierować się nie tylko tym, jak dobrze nas ochroni przed wiatrem, czy słońcem, ale także, czy będzie odpowiedni dla naszej skóry. W przypadku osób, które mają tendencje do trądziku, dobrym rozwiązaniem nie będą bardzo tłuste kremy, ponieważ mogą pogorszyć stan ich skóry, natomiast osoby z suchą skórą mogą być bardzo zadowolone z efektów. Dlatego też sprawdźcie dokładnie skład kremu, który chcecie kupić i zobaczcie, czy żaden ze składników nie wywołuje u Was np. alergii.

Skomentuj ten post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *