Jak jeździć żeby nie wrócić z kontuzją

Rozpoczynając śnieżne szaleństwo na stoku pamiętajmy, że narty jak i każdy inny sport, to dyscyplina wymagająca rozsądku, bo o uraz nie jest trudno, więc przygotujmy się do nich zwłaszcza jeśli nie ruszamy się regularnie w ciągu roku. Zaplanujmy sobie aktywność podczas urlopu stopniowo zwiększając liczbę godzin na stoku lub trudność pokonywanych tras. Unikajmy wariacji oraz ograniczmy naszą fantazję do minimum.

c

Oczywiście nie ma nic złego w amatorskim uprawianiu sportów, ale należy jednak pamiętać, że każdy sport może być niebezpieczny, a szczególnie uprawiany bez odpowiedniego przygotowania stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia, a czasami i życia.
Wraz z rozwojem narciarstwa (zastosowanie nart carvingowych, które są o wiele mniej wymagające niż klasyczne narty proste), a także wzrostem zasobności naszych portfeli, rośnie również jakość przygotowania stoków narciarskich, zarówno w Polsce, jak i u naszych najbliższych sąsiadów a więc i też wzrasta liczba narciarzy, niestety w związku z ich rosnącą liczbą, a także wciąż zwiększającą się prędkością oferowaną nam przez coraz bardziej nowoczesny sprzęt.

d

Skomentuj ten post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *