Dlaczego Val di Sole jest najczęściej wybieranym kierunkiem przez Polaków?

Sezon narciarski tuż tuż. Wiele osób już rezerwuje swoje zimowe wakacje i jak się okazuje nie tylko w tym roku, ale już od kilku sezonów najchętniej wybierają ośrodek Val di Sole we włoskich Alpach.

wyciągi

źródło: pixabay.com

Dolina Słońca, czyli Val di Soe znajduje się w północnych Włoszech, w regionie Trydent-Górna Adyga. Jest ona otoczona przez masywy górskie Adamello, Dolomiti di Brenta oraz Troler. Jest to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Europie. Szczególnie dlatego, że region sprawdza się zarówno dla par, grup znajomych, jak i rodzin z dziećmi. Val di Sole jest najchętniej wybierany miejsce m.in. dlatego, że w sezonie zimowym 8 na 10 dni jest słonecznych, więc nie dość, że pojeździmy na nartach, to możemy wrócić opaleni. Miejsce charakteryzuje się też bardzo obfitymi opadami śniegu. Dolina jest rozległa i obejmuje kilka terenów narciarskich, które są dogodnie połączone wyciągami, dzięki czemu nie musimy schodzić z nart, by skorzystać z tras znajdujących się w różnych ośrodkach.

Dolina jest bardzo obszerna i obejmuje kilka terenów narciarskich, które są ze sobą wygodnie połączone wyciągami, tak np. Folgarida posiada połączenie z trasami Madonna di Campigilo, co daje łącznie 380 km tras i 140 wyciągów. Warto także wspomnieć, że ośrodki, które sąsiadują z Val di Sole, narodziło się free ski, czyli darmowe korzystanie z wyciągów po oraz przed sezonem.

wyjazd na narty

źródło: pixabay.cm

Val di Sole jest tak chętnie wybieranym miejscem, ponieważ oferuje bardzo dobre warunki zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych narciarzy. W rejonie można znaleźć wiele zróżnicowanych tras narciarskich. Ponadto trasy są bardzo dobrze przygotowane, a na dodatek niezatłoczone, dzięki czemu są idealnym miejsce do nauki.

Skomentuj ten post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *