Alpy czy Dolomity, gdzie warto jechać?

alpy3

Każdemu potrzebny jest jakiś odpoczynek. Decydując się na wyjazd w góry, zastanawiamy się gdzie dokładniej chcielibyśmy pojechać. Tematem tego artykułu jest pytanie : Alpy czy Dolomity, gdzie warto jechać? Postaram się pomóc w podjęciu decyzji.

Wszystko zależy między innymi od tego, czy chcemy ten urlop spędzić w spokoju i ciszy czy może mamy zamiar spędzać czas aktywnie, oraz od naszych upodobań i zasobów pieniężnych.

Zacznijmy od Dolomitów. To góry dla każdego, a idealnym przykładem jest wspaniały i uroczy Sasso Lungo, czyli najmniejszy z masywów, który otoczony jest górskimi łąkami, po których prowadzą szlaki nadające się nawet na spacery z dziećmi.
Dolomity to również kolejki liniowe. Jedna z nich znajduje się na zachodnim skraju masywu i prowadzi na szczyt La Rosetta, z którego roztacza się wspaniały widok na niezwykły wysokogórski płaskowyż.
W dolomitach znajdują się również wysokogórskie szlaki i chatki biwakowe. Jest wiele pięknych krajobrazów, które możemy tam zobaczyć. W Dolomitach można spotkać bardzo dużo pozostałości po walkach między Włochami i Austriakami z czasów I wojny światowej, a więc sztolnie, bunkry, platformy trawersujące potężne ściany, zasieki z drutu kolczastego itp. Więc jeśli lubimy przyrodę, długie wędrówki, biwak i kolejki liniowe czy nawet interesujemy się historią jest to dla nas idealne miejsce na urlop.

background

Natomiast jeśli chodzi o Alpy jest to najwyższy łańcuch górski Europy, który ciągnie się łukiem od wybrzeża Morza Śródziemnego po dolinę Dunaju w okolicach Wiednia. Łańcuch ten ma długość około 1200km. Miasteczka położone w Alpach są bardzo urokliwe. W Alpach znajdziemy także wiele wyciągów na atrakcyjne szczyty, sieć dróg z nowoczesnymi tunelami i mostami ułatwiająca przenoszenie się z miejsca na miejsce.

alpy4

Oba z tych obszarów są ciekawe i urocze. Na pewno w każdym z nich nie zabraknie nam wrażeń oraz atrakcji. Warto poprzeglądać zdjęcia obu miejsc, zastanowić się, które z nich bardziej nas interesują. Jest to ciężki wybór gdyż oba miejsca są interesujące, jednak warto przeliczyć koszty wyjazdu i sprawdzić na które z nich nas stać.

Skomentuj ten post

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *